W budynku dawnej poczty przy ul. Dolnych Wałów trwają intensywne prace adaptacyjne. Już niebawem do zabytkowych wnętrz wprowadzi się między innymi The Software House, gliwicka firma z branży IT . Jako pierwsi publikujemy wizualizacje prezentujące historyczne wnętrze w nowej odsłonie.

Wiemy już, że z zewnątrz budynek zachowa swój XIX-wieczny charakter, jednak wnętrze zyska nowoczesny design i innowacyjne rozwiązania – zaprojektowane przez Zalewski Architecture Group. Całość łączy kreatywną przestrzeń pracy ze strefą wypoczynku i relaksu.

Firma The Software House zajmie niemal dwa piętra zabytkowego budynku. W nowej przestrzeni znajdą się chillout roomy przeznaczone do wyciszenia i spokojnej pracy oraz duża, wielofunkcyjna sala, w której będą odbywać się m.in. spotkania dla programistów z regionu, organizowane od kilku lat przez The Software House. Dach nad salą, w której uprzednio przyjmowani byli klienci poczty, zaadaptowano na przestronny, drewniany taras z efektownym przeszkleniem. Przeprowadzkę do nowej siedziby zaplanowano na przełom 2017/2018 r. Oprócz The Software House w budynku znajdą się też inne firmy, ale wszystkie szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane.

W ostatnich latach branża informatyczna przeżywa prawdziwy boom. Gliwice pod tym względem rozwijają się bardzo dobrze, a miasto bywa nazywane „polską Doliną Krzemową” – podkreśla Mateusz Kubiczek, prezes zarządu The Software House. – W naszej firmie pracują uzdolnieni ludzie z całego Śląska, a ich liczba przekroczy niedługo setkę. Stąd decyzja o zmianie biura. Dlaczego akurat stara poczta? Wiele firm woli stawiać nowe budynki, ale my postanowiliśmy pójść trochę pod prąd. Pracujemy nad projektami z całego świata, ale czujemy się wciąż lokalną, gliwicką spółką. Dlatego, zamiast wznosić szklany biurowiec, wolimy zainwestować w starą pocztę. Chyba trudno o bardziej symboliczny dla mieszkańców miasta budynek – dodaje Kubiczek.

The Software House tworzy aplikacje komputerowe i mobilne. Firma powstała w 2012 r. i od początku działalności jest związana z Gliwicami. Tylko w tym roku zajęła wysokie lokaty w kilku kategoriach polskiego zestawienia Computerworld TOP 200, a także w międzynarodowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w całej Europie Środkowej. (mf)

 

źródło: Gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here